Nowy numer 18/2021 Archiwum

Nie ma przeszkód, by być bliżej Boga

Jezuici zapraszają małżeństwa niesakramentalne na rekolekcje do kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Opolu.

W niedzielę 17 marca podczas Mszy św. o godz. 8:00, 9:30, 11:00, 12:30, 16:00 i 18:00 będzie wprowadzenie do rekolekcji. W kolejnych dniach od 18 do 20 marca po Mszy św. o godz. 18:00 o. Bogdan Długosz SJ wygłosi właściwe nauki.

- Do udziału w rekolekcjach zachęcamy zarówno osoby, które zawarły kolejny związek małżeński jak i te, które są po ślubie cywilnym, choć nie ma przeszkód do powiedzenia „tak” przed Bogiem. Mogą przyjść również pary żyjące w niesformalizowanych związkach. Każdy z nas jest wezwany do nawrócenia, zwłaszcza Wielki Post jest do tego dobrym czasem – zaprasza o. Bogdan Długosz SJ.

Dodaje, że nie trzeba od razu robić rewolucji w swoim życiu, zrywać związku zwłaszcza, gdy sytuacja rodzinna jest skomplikowana, są dzieci. Przeszkody uniemożliwiające np. przyjmowanie Komunii św. nie oznaczają wykluczenia ze wspólnoty.

- Nawet gdy mam przeszkody, jestem w Kościele. W udziale w tych rekolekcjach chodzi o to, by przybliżyć się do Pana Boga, odnaleźć drogę do Niego. Dla par niesakramentalnych to nawrócenie po prostu ma nieco inny wymiar. A tych, którzy nie mają przeszkód do uporządkowania swojej sytuacji może skłoni do podjęcia takiej decyzji – dodaje jezuita.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama