Nowy numer 28/2018 Archiwum

Elektryczniak w progach „Gościa”

Naszą redakcję odwiedzili uczniowie najlepszego technikum na Opolszczyźnie.

Trwające w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu matury próbne z matematyki były przyczynkiem do tego, by katecheza szkolna nt. mediów katolickich miała trochę inny przebieg. W ramach lekcji religii ks. Adam Gromada zaprosił klasy II AT i III CT do odwiedzenia opolskiego oddziału „Gościa Niedzielnego”. Mieliśmy obawy, jak w naszych progach zmieścimy całe klasy, ale udało się.

Rozmowa o tym, co czytają młodzi ludzie, czy i po jakie czasopisma sięgają, przeplatała się z pytaniami o powstawanie kolejnych numerów „Gościa”. Niejedna osoba z ciekawością przeglądała archiwalne numery. Inni nie ukrywali, że o „Gościu Niedzielnym” usłyszeli po raz pierwszy.

Oczywiście nie mogło zabraknąć pytania, które – jak zauważamy – ciekawi wiele osób, a mianowicie, skąd czerpiemy tematy do artykułów? Cóż, dziennikarskich źródeł jest wiele, czasem otrzymujemy telefoniczne czy mailowe informacje o ciekawych wydarzeniach, ale to, co najistotniejsze, trzeba mieć oczy i uszy szeroko otwarte.

Kto wie, może wśród uczniów technikum elektrycznego są przyszli dziennikarze? Tymczasem Publicznemu Technikum nr 5 w Zespole Szkół Elektrycznych w Opolu gratulujemy 13. miejsca w XV Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013. To najwyższa pozycja w województwie opolskim.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma