Nowy numer 33/2018 Archiwum

O tragedii górnośląskiej

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wydał materiały z konferencji pt. "Tragedia Górnośląska jako barometr współczesnego dyskursu o Polakach i Niemcach?"

Odbyła się ona 19 kwietnia 2012 roku w Opolu, a zorganizował ją Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej  z Instytutem Historii Uniwersytetu Opolskiego oraz Instytutem Pamięci Narodowej w Katowicach. Wydawnictwo jest dwujęzyczne.

"Jako wydawcy tej publikacji pokonferencyjnej mamy nadzieję, że lektura zawartych w niej tekstów pozwoli wszystkim miłośnikom historii zgłębić wiedzę na temat Górnego Śląska. Chcielibyśmy także aby stała się ona inspiracją do wielu przemyśleń nad losami górnośląskiej ziemi"– zachęca DWPN.

Książkę można nabyć w gliwickim i opolskim biurze Domu Współpracy Polsko-Niemieckiej. Została ona wydana ze środków Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu / Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu.

 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma