Nowy numer 21/2018 Archiwum

Gdyby opolscy dziennikarze zasiedli w Kaplicy Sykstyńskiej

Nowym Papieżem zostałby…

W dzień rozpoczęcia konklawe przeprowadziliśmy wśród opolskich dziennikarzy krótką sondę na temat, którego z kardynałów najchętniej zobaczyliby w oknie bazyliki św. Piotra ubranego w białą sutannę.

Sonda była anonimowa, a zapytaliśmy dziennikarzy TVP Opole, Radia Plus Opole, Radia Opole, Nowej Trybuny Opolskiej i Gazety Wyborczej w Opolu. Dodaliśmy także swoje „typy”. Głosy rozłożyły się na 3 kandydatów.

Kard. Angelo Scola, arcybiskup Mediolanu zyskał 6 głosów, kard. Luisa Antonio Tagle, arcybiskupa Manili (Filipiny) na tronie św. Piotra chętnie widziałoby 3 respondentów. Dwa głosy otrzymał kard. Óscar Andrés Maradiaga, arcybiskup Tegucigalpy (Honduras). Troje uczestników ankiety nie podało konkretnych nazwisk, ale zaznaczyło, że ucieszyłby ich wybór kogoś spoza Włoch lub szerzej – spoza Europy.

Ciekawi jesteśmy także Państwa głosów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma