Nowy numer 33/2018 Archiwum

1011 bezdomnych ludzi

W 32 opolskich gminach nie ma bezdomnych. W 39 są.

Z inicjatywy wojewody przeprowadzono akcję liczenia osób bezdomnych przebywających na terenie naszego województwa. W liczenie oraz badania ankietowe zaangażowani byli pracownicy szpitali, izb wytrzeźwień, straży miejskich i gminnych oraz ośrodków pomocy społecznej.

W sumie doliczono się 1011 bezdomnych osób na terenie 39 opolskich gmin. W pozostałych 32 – nie znaleziono takich osób. Zbierane przy okazji liczenia informacje  na temat bezdomnych przyniosły zaskakujące dane. Okazało się na przykład, że 8 z 275 przebywających w Opolu bezdomnych ma wyższe wykształcenie. Aż 40 z nich jest w wieku 18 – 25 lat.

Raport trafi do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Na jego podstawie ma być opracowany program pomocy dla bezdomnych.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma