Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zwykły grafficiarz cieszy się z wyboru

Wczoraj na opolskim rynku jedna pani powiedziała tak: „ten nasz nowy Papież to taki… dla ludzi".

Potem żartowaliśmy, że największe związki z papieżem Franciszkiem (jezuici się nie liczą, oni są poza konkurencją!) ma Kędzierzyn-Koźle, bo przecież to miasto rozkwitło jako osada kolejarska. A wiadomo – tato Ojca Świętego kolejarzem był.

Dzisiaj rano na peronie 3 dworca kolejowego w Kędzierzynie na boku pociągu, który zbierał pasażerów do Opola zobaczyłem napis „Habemus Papam!” wypisany srebrną (argentum!) farbą w spray’u.

Kto to zrobił? Kolejarz – bo kolejarzowi byłoby najłatwiej ? Jakiś zabłąkany w nasze rejony lub dotąd nieujawniający się kędzierzyński kibic San Lorenzo de Almagro (którego fanem był kard. Bergoglio) – bo kibice opanowali wszystkie ściany dworca PKP w Kędzierzynie?

Leszka Ż. , mojego osobistego kolegę, a jednocześnie kolejarza i gorliwego katolika, w dodatku zaangażowanego nie od dziś w wiele akcji plakatowych, z powodu charakteru pisma raczej wykluczam z grona „podejrzanych” .

Kimkolwiek jest tajemniczy grafficiarz wyraził swoją radość.

Oczywiście w żaden sposób nie wolno mi pochwalać – nigdy zresztą tego nie robiłem – pisania po murach, ścianach i pociągach. Po tym zastrzeżeniu mogę ze spokojem napisać, że czuję w tym napisie, wykonanym na lekko zdezelowanym pociągu, radość i nadzieję zwykłych ludzi z powodu wyboru papieża Franciszka. Viva il Papa!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma