Nowy numer 21/2018 Archiwum

Rekolekcje z kosmetyczką

– W dzisiejszym świecie kobieta musi odkryć swoją kobiecość, a mężczyzna swoją męskość – podkreśla ks. Krzysztof Trembecki.

– Dzisiaj i mężczyznom, i kobietom trzeba pomóc na nowo odkryć swoją tożsamość w zagubieniu, jakie panuje w kwestii różnic płciowych, promowania dramatów w wymiarze płci – zauważa ks. Krzysztof Trembecki z Diecezjalnego Domu Formacyjnego w Nysie, podkreślając, że kobieta musi odkryć swoją kobiecość, a mężczyzna swoją męskość.

– Musimy odkryć Boży zamysł. W przeciwnym wypadku nie dogadamy co do miłości, wiary, piękna. Nie wiedząc, kim naprawdę jesteśmy, nie dajemy sobie szans w spotkaniu tych dwóch światów. A oba te światy są odbiciem Bożego świata. Pan Bóg jest tak piękny, że nie da się Go całego wypowiedzieć w kobiecie. I jest tak piękny, że nie da się Go całego wypowiedzieć w mężczyźnie. Natomiast piękno mężczyzny i kobiety połączone razem w miłości, jest ukazaniem jeszcze pełniej całego Bożego piękna – tłumaczy ks. Trembecki.

Dlatego też w ubiegłym roku w Diecezjalnym Domu Formacyjnym odbyły się rekolekcje tylko dla mężczyzn, zatytułowane „Rekolekcje z komandosem”, które poprowadził o. Kazimierz Tyberski, przed seminarium będący komandosem, a teraz pracujący z więźniami. Z kolei w tym roku przyszedł czas na rekolekcje dla kobiet „Jak być do tańca i do różańca?”.

Od 15 do 17 marca uczestniczki rekolekcji nie tylko sięgały do Bożego słowa, na osobistej modlitwie słuchały Boga, który przemawia do ludzkich serc, a rozmawiając ze sobą, dzieliły się swoimi pytaniami i odkryciami, ale także w,zięły udział w spotkaniach z kosmetyczkami z PWSZ w Nysie, które zadbały o ich dłonie i brwi, udzielając im wielu cennych rad dotyczących dbania o siebie.

– Chrześcijaństwo zajmuje się całym człowiekiem. Bóg stał się człowiekiem, aby całego człowieka zbawić – podkreśla ks. Trembecki, wyjaśniając, że dlatego w czasie rekolekcji połączona została troska o duszę z troską o ciało. – W każdej kobiecie drzemie pytanie, czy jestem piękna, czy jestem godna tego, żeby ktoś mnie pokochał, czy jest tak urzekająca, żeby ktoś nie tylko spojrzał na mnie, ale by potrafił dać mi całe swoje życie w małżeństwie, czy jestem na tyle piękna, że Bóg może się zakochać we mnie, dając mi powołanie zakonne – zauważa ks. Trembecki.

W czasie rekolekcji ks. Adam Kondys wygłosił referat biblijny „Święty Paweł a kobiety”, z kolei dr Emilia Lichtenberg-Kokoszka mówiła o niepowtarzalnym wymiarze kobiecości jaką jest płodność.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma