GN 32/2018 Archiwum

Ks. Marek Lis jurorem w Cannes!

Stowarzyszenie SIGNIS desygnowało opolskiego filmoznawcę do jury ekumenicznego.

W składzie  tegorocznego jury ekumenicznego festiwalu filmowego w Cannes znalazł się ks. prof. Marek Lis, medioznawca i filmoznawca, kierownik katedry Homiletyki, Mediów i Komunikacji na Wydziale Teologicznym UO. Jury ekumeniczne w skład którego wchodzą przedstawiciele Kościołów chrześcijańskich przyznaje nagrody na najsłynniejszym festiwalu świata od 40 lat. Jego prace toczą się równolegle do prac jury statutowego, któremu w tym roku będzie przewodniczył Steven Spielberg.

Ks. Marek Lis będzie jedynym Polakiem – jurorem festiwalu, który odbędzie się w dniach 13 – 26 maja. To nie pierwszy jego festiwal w tej roli. Ks. Lis był już jurorem na 4 międzynarodowych festiwalach filmowych. Do jury ekumenicznego, które przyznaje nagrody filmom za ich poziom artystyczny oraz za ich humanistyczne i chrześcijańskie przesłanie, wybrało opolskiego filmoznawcę SIGNIS – międzynarodowe stowarzyszenie, w którym skupieni są katoliccy eksperci ds. mediów.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma