Nowy numer 42/2019 Archiwum

Na odwrót

Dzisiejsza „Nowa Trybuna Opolska” na pierwszej stronie wybiła tytuł: „Papież Franciszek: prawdziwa władza jest służbą”.

Proszę nie rozumieć tego jako czepianie się (może to zwykła literówka?) – bo doceniam wielką rolę „NTO” i jej pracę dziennikarską w dziedzinie kościelnej – ale Papież powiedział inaczej.

„Nigdy nie zapominajmy, że prawdziwą władzą jest służba…” mówił wczoraj Papież Franciszek.  Chodziło więc o coś nieco innego. Nie tylko o nawoływanie, by ci, którzy mają władzę naprawdę służyli ludziom.

Istotna jest zmiana punktu widzenia: kto służy ma prawdziwą władzę. Nota bene - genialne stronice na temat odwrócenia tej perspektywy: władza a służba napisał G. K. Chesterton w swojej książce o św. Franciszku.

To dlatego wczoraj na placu świętego Piotra bliżej ołtarza niż wszyscy wielcy politycy był - na zaproszenie papieża Franciszka, z którym zna się od kilku lat - Sergio Sanchez,  robotnik  ubrany w czysty, ale roboczy, granatowo-zielony kombinezon, w którym zbiera śmieci wyrzucane na ulice Buenos Aires.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL