Nowy numer 24/2019 Archiwum

24 nowych lektorów w dekanacie Opole

Nowo ustanowieni lektorzy i lektorki będą czytać słowo Boże podczas liturgii we wspólnotach parafialnych.

W czwartek 21 marca w kościele Przemienienia Pańskiego w Opolu ks. Rudolf Świerc, wicedziekan dekanatu Opole, przyjął do grona lektorów 24 osoby, które ukończyły miesięczny kurs lektorski.

W kazaniu ks. Rudolf Świerc przypominał, że posługa czytania słowa Bożego w zgromadzeniu liturgicznym jest wielkim wyróżnieniem, z którym musi wiązać się życie wiarą. – Trzeba wam codziennej modlitwy, trzeba wam częstego przystępowania do sakramentu pojednania, by ilekroć przystępujecie do służby przyjmować Jezusa w Komunii św. – mówił ks. Świerc, podkreślając, że lektorzy słowo Boże powinni czytać nie tylko na ambonie, ale i w domu. – Może to czas, by wziąć sobie do serca postanowienie, by całe Pismo Święte przeczytać. Nie bójcie się, to zadanie na parę lat. Ale zacznijcie czytać, by słowem Bożym żyć – zachęcał ks. Świerc.

Zajęcia w ramach kursu lektorskiego, które poprowadził ks. Łukasz Knosala, odbywały się od 16 lutego do 16 marca. Przyszli lektorzy poszerzali swoją wiedzę na temat Pisma Świętego, a także ćwiczyli dykcję pod okiem logopedy.

W zajęciach, które zakończyły się egzaminem teoretycznym i praktycznym, wzięli udział chłopcy i dziewczęta z następujących opolskich parafii: Podwyższenia Krzyża Świętego, Świętych Apostołów Piotra i Pawła, Chrystusa Króla, Najświętszego Serca Pana Jezusa, Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha, Przemienienia Pańskiego, a także z parafii św. Jana Nepomucena w Sławicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Pobieranie... Pobieranie...

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL