Nowy numer 21/2018 Archiwum

Błogosławieństwo i pokrzepienie

Bp Andrzej Czaja po raz pierwszy zaprosił osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na wspólne nabożeństwo.

– Myśl przyszła, kiedy redagowałem list pasterski na Wielki Post. Pisałem o grzechu i zwróciłem się do tych, którzy żyją w nieuregulowanym związku partnerskim, który można uczynić związkiem sakramentalnym. Czasem brakuje im determinacji, czasem dobrej woli, ale prosiłem, aby jak najszybciej przyjęli sakrament małżeństwa. Wtedy jednak uświadomiłem sobie, że są również osoby, które chciałyby przyjąć ten sakrament, ale jest to niemożliwe. Serce dyktowało zbyt wiele myśli, by móc ująć je w liście, stąd skierowałem zaproszenie na specjalne spotkanie – mówi bp Andrzej Czaja.

Na zaproszenie odpowiedziało ponad 80 par, które w Niedzielę Palmową przyjechały do kościoła seminaryjno-akademickiego św. Jadwigi Śl. w Opolu. Biskup opolski wygłosił do nich pokrzepiające słowo, a także zapewnił, że będą kolejne spotkania dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych, które nie mogą zawrzeć małżeństwa w Kościele.

Nabożeństwo Gorzkich Żali zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu, którą wraz bp. Andrzejem Czają poprowadził ks. Waldemar Musioł, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego kurii.

Więcej o spotkaniu i słowie biskupa opolskiego piszemy w Gościu Opolskim nr 14/2013, w niedzielę 7 kwietnia br.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma