Nowy numer 33/2018 Archiwum

Spotkanie wielkanocne w Nysie

Od prawie 20 lat Elżbietanki i Wspólnota Apostolska św. Elżbiety przygotowują wielkanoc dla samotnych i potrzebujących.

Około stu osób wzięło udział w Spotkaniu Wielkanocnym w poniedziałek 1 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących "Carolinum" w Nysie. Spotkanie dla osób samotnych i potrzebujących zorganizowały siostry Elżbietanki oraz Wspólnota Apostolska Świętej Elżbiety.

Spotkanie rozpoczęło się w południe Mszą św. w kościele Zwiastowania NMP. Po Mszy św. ok. 100 osób wzięło udział w wielkanocnym obiedzie. Do stołu podano: przystawkę, żurek z jajkiem i białą kiełbasą, ziemniaki, buraczki i pulpety w sosie pomidorowym. Potem - kawę, herbatę i ciasto. Spotkania umilał muzyką zespół z parafii Matki Boskiej Bolesnej w Nysie.

Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety  przygotowuje wielkanocny obiad oraz wigilię dla potrzebujących od 1994 r. Posiłki przygotowują wolontariusze ze Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety, a młodzież z "Carolinum" pomaga przy wydawaniu potraw. Corocznie w spotkaniach wielkanocnych bierze udział od 100 do 150 mieszkańców.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma