Nowy numer 24/2018 Archiwum

Oświadczenie Misjonarzy Oblatów MN

W sprawie ks. Andrzeja W., któremu postawiono zarzut popełnienia przestępstwa przeciw obyczajności.

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu postawiła ks. Andrzejowi W., zarzut z art. 202 par. 2 KK. Paragraf ten dotyczy prezentowania lub udostępniania treści pornograficznych małoletniemu poniżej lat 15.

W związku z tym zarząd polskiej prowincji zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej przedstawił następujące oświadczenie:

1. Władze zgromadzenia zakonnego, do którego należy posądzony ksiądz z ubolewaniem przyjęły wiadomość o podejrzeniach mu postawionych. Zwracamy uwagę, że na tym etapie postępowania nie można formułować jednoznacznych wniosków odnośnie zarzutów oraz orzekać o winie.

2.W zaistniałej sytuacji władze zakonne w dniu otrzymania informacji o sprawie odsunęły od wykonywania czynności duszpasterskich oraz publicznego sprawowania funkcji kapłańskich księdza wobec którego toczy się postępowanie.

3. Władze zgromadzenia deklarują pełną współpracę z organami ścigania w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

4. Władze zgromadzenia proszą wszystkie osoby pokrzywdzone w tej sprawie o zgłaszanie się do właściwych organów ścigania.

5. Otaczamy modlitwą ewentualnych pokrzywdzonych i naszego współbrata w tych trudnych dla wszystkich dniach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma