Nowy numer 25/2018 Archiwum

Katechista w szoku

Musi dojechać do 50 szkół. Pomoc uzyskał od dobrodziejów franciszkańskiego ośrodka pomocy misjom.

- To była dla niego zupełna niespodzianka. Rafał nic nie wiedział, że kupimy mu motor. Był w szoku jak się dowiedział, że ten motor jest dla niego – opowiada o. Krystian Pieczka szef referatu ds. misji franciszkańskich prowincji św. Jadwigi, dzięki któremu zakupiono motor dla katechisty w Burkina Faso.

Rafał jest katechistą w parafii Korsimoro. Proboszczem tej parafii jest o. Rafał Segieth OFM, od ponad 30 lat pracujący w Afryce Zachodniej. Burkina Faso (dawniej: Górna Wolta) to jeden z najbiedniejszych krajów świata. – Do tej pory Rafał jak wyjeżdżał, żeby katechizować przychodził na misję i brał stary, wysłużony motor na którym jeździł o.Segieth. Ale ten motor już był naprawdę przechodzony. A trzeba wiedzieć, że szkół w tej parafii jest 50. Rozrzucone są w promieniu 60 kilometrów – tłumaczy o. Krystian Pieczka, który ostatnio odwiedził Burkina Faso, by przekazać środki na dwa projekty misyjne.

Mowa o nawadnianiu pól należących do misji Korsimoro oraz przygotowaniu 4 hektarów buszu na pola ryżowe. Pompa do nawadniania  kosztowała 5100 złotych. Motor dla katechisty jeszcze mniej.

O tym co uprawiają na południe od Sahary i kto im w tym pomaga przeczytacie Państwo w wydaniu papierowym „Gościa Opolskiego” nr 15 (14 kwietnia).

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma