Nowy numer 25/2018 Archiwum

Śladami Boskich drogowskazów

Projekt pod taką nazwą, realizowany przez uczniów Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Kędzierzynie-Koźlu polega na opisaniu historii tzw. „małej architektury” sakralnej miasta. Starają się oni, przy wsparciu internautów, wygrać grant na jego dofinansowanie.

Kaplica pańszczyźniana z 1814 r. w Kłodnicy z pewnością zainteresuje młodych badaczy.   Kaplica pańszczyźniana z 1814 r. w Kłodnicy z pewnością zainteresuje młodych badaczy. Karina Grytz-Jurkowska/GN

- Chcemy opisać historie najbardziej atrakcyjnych pod względem architektonicznym kapliczek, krzyży i figur przydrożnych naszej gminy. W ramach projektu przeprowadzimy badania terenowe, podczas których będziemy starali się dotrzeć do możliwie szerokich źródeł historycznych, archiwalnych i kronik parafialnych. Pragniemy przeprowadzić także wywiady wśród lokalnej społeczności - informują gimnazjaliści.

Efektem tych prac ma być folder pt.: „Krzyże i kapliczki przydrożne gminy Kędzierzyn-Koźle”. Całość realizowana jest pod kierunkiem nauczycieli, Adriana Kłosa i Angeliki Adler-Palacz.

Aby pozyskać fundusze na realizację zamierzeń, uczniowie zgłosili swój projekt do konkursu „Projekt z klasą”, w którym mogą wygrać grant Wydawnictwa Nowa Era.

Konkurs polega na głosowaniu internautów - projekt z największą liczbą głosów wygrywa. Głosowanie trwa w dniach od 8 do 22 kwietnia na stronie www.projektzklasa.pl.

- Dlatego prosimy o zainteresowanie i pomoc w realizacji naszego edukacyjnego marzenia - zachęcają do wsparcia ich w konkursie młodzi kędzierzynianie.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma