Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Wiara.pl - Serwis

Opolski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • GALERIE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • KURIA
    • PARAFIE
    • BISKUPI

Najnowsze Wydania

  • GN 37/2025
    GN 37/2025 Dokument:(9415138,Czy ból trzeba kochać?)
  • GN 36/2025
    GN 36/2025 Dokument:(9406888,Szczęście w nieszczęściu)
  • Historia Kościoła (11) 05/2025
    Historia Kościoła (11) 05/2025 Dokument:(9398688,„Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”. Wyjście przed szereg czy uzdrawianie pamięci?)
  • GN 35/2025
    GN 35/2025 Dokument:(9399234,Nieznajomość prawdy szkodzi )
  • GN 34/2025
    GN 34/2025 Dokument:(9390659,Ale o co chodzi?)
opole.gosc.pl → Wiadomości z diecezji opolskiej → Kościół opolski otrzymał ośmiu diakonów

Kościół opolski otrzymał ośmiu diakonów przejdź do galerii

– Będziecie nie tylko głosicielami Chrystusowej Ewangelii, ale przede wszystkim będziecie jej świadkami – mówił bp Paweł Stobrawa.

 
– Przez nałożenie rąk staliście się sługami Jezusa Chrystusa, który wśród swoich uczniów postępował jak ten, który służy – przypominał bp Paweł Stobrawa Anna Kwaśnicka/GN

W sobotę 13 kwietnia ośmiu kleryków V roku Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu przyjęło święcenia diakonatu z rąk bp. Pawła Stobrawy. Uroczystość, w której wzięły udział rodziny nowo wyświęconych diakonów, ich przyjaciele, a także wierni z rodzinnych parafii, rozpoczęła się o 10.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Opolu.

– Jakże dla nas ludzi niezrozumiała, a zarazem jakże przedziwna jest historia miłości Pana Boga do człowieka. Po grzechu pierworodnym chciał, aby człowiek uczestniczył w zbawianiu świata. Czytając historię biblijną, przekonujemy się, że Panu Bogu był potrzebny kiedyś Mojżesz i Aaron, potrzebni byli prorocy i królowie. A gdy nadeszła pełnia czasu, na świat miał przyjść Zbawiciel, Pan Bóg znów potrzebował ludzi. Wybrał ludzi prostych, skromnie sytuowanych, ale o dobrym sercu – mówił bp Paweł Stobrawa, przypominając, że Pan Jezus również wybierał współpracowników.

– Przez nałożenie rąk księdza biskupa staliśmy się szczególną własnością Jezusa Chrystusa i od tej chwili mamy udział w jego misji. To dla nas wielka godność i zobowiązanie. Dziękujemy Bogu za dar powołania i chcemy wyrazić naszą wdzięczność tym wszystkim, którzy na drodze realizacji powołania nam towarzyszyli – w imieniu diakonów dziękował Artur Kasprzycki.

Zadaniem diakonów, umocnionych darem Ducha Świętego, jest pomaganie kapłanom w posłudze słowa, ołtarza i miłości, dlatego będą głosić Ewangelię i kazania, przygotowywać Ofiarę eucharystyczną, rozdzielać wiernym Ciało i Krew Pańską, przewodniczyć modlitwom, udzielać chrztu, asystować przy zawieraniu związków małżeńskich i je błogosławić, nosić wiatyk do ciężko chorych, a także przewodniczyć obrzędom pogrzebu.

Święcenia diakonatu przyjęli:

  • Paweł Czernichowski, ur. 20 lipca 1989 r. w Paczkowie. Pochodzi z parafii św. Andrzeja Apostoła w Wójcicach. Ukończył Zespół Szkół Ekonomicznych w Nysie.
  • Mateusz Dąbrowski, ur. 10 września 1989 r. w Opolu. Pochodzi z parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu. Ukończył IV LO w Opolu.
  • Dariusz Domerecki, ur. 5 sierpnia 1989 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Pochodzi z parafii św. Bartłomieja w Suchej. Ukończył LO w Strzelcach Opolskich.
  • Tomasz Gajda, ur. 10 kwietnia 1989 r. w Kędzierzynie-Koźlu. Pochodzi z parafii Matki Bożej w Raciborzu. Ukończył I LO w Raciborzu.
  • Dawid Górniak, ur. 22 października 1989 r. w Opolu. Pochodzi z parafii Przemienienia Pańskiego w Opolu. Ukończył III LO w Opolu.
  • Michał Kaczówka, ur. 10 kwietnia 1989 r. w Szczucinie. Pochodzi z parafii Wniebowzięcia NMP w Raciborzu. Ukończył III LO w Raciborzu.
  • Artur Kasprzycki, ur. 23 kwietnia 1975 r. w Krzepicach. Pochodzi z parafii  św. Jana Chrzciciela w Ozimku. Ukończył III LO w Opolu. Doktor nauk ekonomicznych.
  • Arnold Klita, ur. 15 lipca 1988 r. w Pyskowicach. Pochodzi z parafii św. Michała Archanioła w Rudzińcu. Ukończył IX LO w Gliwicach.

Przed nowo wyświęconymi diakonami ostatni rok przygotowań do kapłaństwa.

« ‹ 1 › »
Święcenia diakonatu

WIARA.PL DODANE 13.04.2013 AKTUALIZACJA 13.04.2013

Święcenia diakonatu

​W sobotę 13 kwietnia ośmiu kleryków V roku Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu przyjęło święcenia diakonatu z rąk bp. Pawła Stobrawy. Uroczystość, w której wzięły udział rodziny, przyjaciele, a także wierni z rodzinnych parafii nowo wyświęconych diakonów, rozpoczęła się o 10.00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Opolu. Zdjęcia: Anna Kwaśnicka/GN  
oceń artykuł Pobieranie..

ana

|

GOSC.PL

publikacja 13.04.2013 19:18

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • BP PAWEŁ STOBRAWA
  • DIAKONAT
  • WYŻSZE MIĘDZYDIECEZJALNE SEMINARIUM DUCHOWNE W OPOLU
  • ŚWIĘCENIA DIAKONATU

Polecane w subskrypcji

  • Samorządowe „tak” dla katechezy
    • Kościół
    • Jan Głąbiński
    Samorządowe „tak” dla katechezy
  • Gotowi na alarm: kto i jak staje się żołnierzem w razie wojny
    • Polska
    • Karol Białkowski
    Gotowi na alarm: kto i jak staje się żołnierzem w razie wojny
  • Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
    • Polska
    • Karol Białkowski
    Polska ma adres w kosmosie. Misja Sławosza Uznańskiego-Wiśniewskiego otworzyła nowe perspektywy dla nauki i gospodarki
  • Nie złoto, lecz dziedzictwo. Bogactwa kraju pilzneńskiego
    • Z bliska
    • Marek Piechniczek
    Nie złoto, lecz dziedzictwo. Bogactwa kraju pilzneńskiego
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X