Nowy numer 24/2018 Archiwum

Chwalili Boga z radością

Wielkanocny koncert uwielbienia w kościele pw. św. Antoniego w Zdzieszowicach cieszył się sporą frekwencją. Do przyjścia do świątyni zachęcała też piękna wiosenna pogoda.

 

Zdzieszowice, 14.04.2013 Maluchy z ochronki zawojowały wszystkich słuchaczy   Zdzieszowice, 14.04.2013 Maluchy z ochronki zawojowały wszystkich słuchaczy Karina Grytz-Jurkowska/GN - No tak, my się napracowaliśmy, a na koniec wyszły dzieci z ochronki, zaśpiewały i "pozamiatały" wszystkich – po koncercie podsumowali ze śmiechem starsi artyści. I rzeczywiście, widok śpiewających gromko kilkuletnich maluchów, wznoszących wysoko do góry rączki był rozbrajający.

Organizatorem koncertu była parafia św. Antoniego, choć inicjatywa wyszła od osób świeckich. Wystąpił chór z gimnazjum, zespół instrumentalny złożony z młodych i artyści występujący gościnnie. Najmłodszymi wykonawcami były przedszkolaki - dzieci z ochronki im. bł. Edmunda Bojanowskiego.

- Jestem mile zaskoczony dużą liczbą ludzi na tym koncercie oraz zaangażowaniem młodzieży, dzieci i opiekunów w występy. Widać, że są one potrzebne – mówi proboszcz, ks. Antoni Komor.

Wierni licznie uczestniczyli w koncercie uwielbienia   Wierni licznie uczestniczyli w koncercie uwielbienia Karina Grytz-Jurkowska/GN

Choć to nie pierwszy taki koncert, słuchacze wychodzili zachwyceni. – To było piękne, super wam wyszło… - Pomyliłaś się? W ogóle nie zauważyłam – słychać było po wyjściu kościoła. Najbardziej jednak przekonywały jaśniejące twarze i pełne radości oczy.

- To inna forma nabożeństwa, modlitwy. Do Mszy czy nieszporów ludzie się przyzwyczajają, a tu jest coś innego, mogą posłuchać albo pośpiewać . Chyba dlatego tak chętnie w nich uczestniczą – przypuszczają Ania i Małgosia Bonk, wykonawczynie. 


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma