Nowy numer 48/2020 Archiwum

Z Biblią są za pan brat

Podczas diecezjalnego etapu XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej wyłoniono trójkę laureatów, którzy pojadą na etap centralny do Niepokalanowa.

Z Biblią są za pan brat   Konkurs uświetnił swoją obecnością biskup Paweł Stobrawa. Karina Grytz-Jurkowska/GN Jakie narody są potomkami Lota albo kim są „słabi w wierze” o których wspomina św. Paweł – to niektóre pytania, na które odpowiadali uczestnicy konkursu biblijnego we wtorek, 16 kwietnia.

Najlepiej poradzili sobie z nimi: Mateusz Koza z II Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu, laureat trzeciego miejsca i uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Kluczborka, Monika Konieczna i Roksana Woźnik, które zajęły odpowiednio drugie i pierwsze miejsce.

W tym roku hasło konkursu brzmiało: „Od wiary Abrahama do wary Kościoła”.

Z Biblią są za pan brat   Przed częścią pisemną denerwowali się uczniowie i katecheci. Karina Grytz-Jurkowska/GN Wcześniej odbył się etap szkolny, w którym wzięła udział  młodzież z 35 szkół.

Nagrodą na etapie ogólnopolskim są indeksy na różne kierunki studiów na uczelniach katolickich i świeckich, m. in. na KUL, UKSW, PAT, Uniwersytet Opolski oraz pielgrzymki do Ziemi Świętej i Rzymu.

Organizatorem konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana z Opola

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama