Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Z Biblią są za pan brat

Podczas diecezjalnego etapu XVII Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej wyłoniono trójkę laureatów, którzy pojadą na etap centralny do Niepokalanowa.

Konkurs uświetnił swoją obecnością biskup Paweł Stobrawa.   Konkurs uświetnił swoją obecnością biskup Paweł Stobrawa. Karina Grytz-Jurkowska/GN Jakie narody są potomkami Lota albo kim są „słabi w wierze” o których wspomina św. Paweł – to niektóre pytania, na które odpowiadali uczestnicy konkursu biblijnego we wtorek, 16 kwietnia.

Najlepiej poradzili sobie z nimi: Mateusz Koza z II Liceum Ogólnokształcącego w Raciborzu, laureat trzeciego miejsca i uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Kluczborka, Monika Konieczna i Roksana Woźnik, które zajęły odpowiednio drugie i pierwsze miejsce.

W tym roku hasło konkursu brzmiało: „Od wiary Abrahama do wary Kościoła”.

Przed częścią pisemną denerwowali się uczniowie i katecheci.   Przed częścią pisemną denerwowali się uczniowie i katecheci. Karina Grytz-Jurkowska/GN Wcześniej odbył się etap szkolny, w którym wzięła udział  młodzież z 35 szkół.

Nagrodą na etapie ogólnopolskim są indeksy na różne kierunki studiów na uczelniach katolickich i świeckich, m. in. na KUL, UKSW, PAT, Uniwersytet Opolski oraz pielgrzymki do Ziemi Świętej i Rzymu.

Organizatorem konkursu jest Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana z Opola

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma