GN 48/2020 Archiwum

Wieczór uwielbienia

– Prośmy, aby Duch Święty był przy nas, byśmy mogli doświadczyć obecności Jezusa Zmartwychwstałego – zachęcał ks. Eugeniusz Ploch.

W niedzielny wieczór w katedrze opolskiej miał miejsce już 8. wieczór uwielbienia. – Te spotkania są owocem pierwszego Koncertu Uwielbienia, który odbył się 3 lata temu w Opolu – mówi ks. Eugeniusz Ploch, dopowiadając, że wieczory uwielbienia odbywają się również w Kędzierzynie-Koźlu, Nysie, Raciborzu i Strzelcach Opolskich.

Modlitewne spotkanie rozpoczęła prośba do Ducha Świętego, a także pieśni przypominające prawdę o Zmartwychwstaniu Chrystusa. – Chciejmy uświadomić sobie, że Jezus zwyciężył, że Jezus, umierając na krzyżu i zmartwychwstając, pokonał wszystko co związane jest ze słabością, grzechem i szatanem. Oprócz Jezusa nie ma żadnego innego Pana – mówił ks. Eugeniusz Ploch, który poprowadził modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem wraz z s. Dolores SSpS i Pawłem.

– Pozwólmy sobie na to by widzieć Pana Jezusa Zmartwychwstałego, który przychodzi do uczniów jako Ten, który przynosi pokój, jako ten, który pyta o miłość, po to abyśmy uwielbili Go jako Pana Zmartwychwstałego – zachęcał ks. Ploch.

Przez półtorej godziny w katedrze wybrzmiewały śpiew i modlitwa uwielbienia. Wniesione ręce dzieci, młodzieży i dorosłych, księży, kleryków, sióstr zakonnych. Możliwość podejścia do samego ołtarza, by uklęknąć przed Jezusem Eucharystycznym.

Muzycznie uwielbienie poprowadzili: Monika, Jacek i Marek, czyli zespół A Po Co Nam Próby z Nysy, ale śpiewali chyba wszyscy obecni w katedrze.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama