Nowy numer 28/2018 Archiwum

U Maryi uśmiechniętej

Dzieci Maryi pielgrzymowały do Barda, do sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary.

W Roku Wiary, w sobotę 27 kwietnia, Dzieci Maryi z diecezji opolskiej pielgrzymowały do Barda, gdzie znajduje się cudami słynąca figurka Matki Bożej Strażniczki Wiary. W pielgrzymce wzięły udział 94 marianki z 10 parafii, księża, siostry zakonne oraz opiekunowie świeccy.

Mszy św. w bardzkiej bazylice pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny przewodniczył ks. Waldemar Musioł, dyrektor wydziału duszpasterskiego opolskiej kurii.

- W kazaniu ks. Musioł rozważał fragment Ewangelii wg św. Łukasza, opisujący kobiety, które zdążały po Zmartwychwstaniu do grobu Pana, a nie znalazłszy Go, podążyły do uczniów, zanosząc im dobrą nowinę - wspominają uczestniczki pielgrzymki. - Ks. Musioł porównał marianki do tych właśnie kobiet, które są niezwykle wrażliwe na Boga, które są posłane do głoszenia o Nim w swoich małych środowiskach szkolnych, podwórkowych, rodzinnych. To wezwanie odnosi się zarówno do młodszych, jak i starszych dziewcząt ze wspólnoty. Swoim życiem, postępowaniem, emanowaniem pozytywnymi wartościami takimi jak: dobroć, miłość, przyjaźń możemy pociągać ludzi do Boga, głosić, że Chrystus naprawdę zmartwychwstał i ciągle żyje pośród nas - opowiadają.

Przed Mszą św. marianki odmówiły Różaniec wędrując dróżkami na Górze Różańcowej, a także podziwiały ruchomą szopkę, która powstała z okazji 700-lecia pielgrzymowania do Barda.

- Ten wyjazd był niejako przetarciem nowego szlaku pielgrzymowania duszpasterstwa Dzieci Maryi diecezji opolskiej. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pojedziemy w liczniejszym gronie, by ponownie wypraszać u Maryi „uśmiechniętej” liczne łaski dla nas samych i naszych bliskich. Już dziś zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania - podsumowuje ks. Mariusz Sobek, diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma