Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kościoły drewniane

W piątek w Opolu „Noc Muzeów” czyli prelekcje, warsztaty i zwiedzanie po zmroku. W Muzeum Diecezjalnym otwarcie wystawy fotograficznej.

W ramach "6. Nocy Muzeów" w Opolu w piątek, 17 maja, do północy otwarte będą Centralne Muzeum Jeńców Wojennych (ul. Minorytów 3), Muzeum Politechniki Opolskiej (ul. Prószkowska 76), Muzeum Śląska Opolskiego (ul. św. Wojciecha 13), Muzeum Wsi Opolskiej (ul. Wrocławska 174), jak również Muzeum Diecezjalne (ul. Kominka 1a).

W tym ostatnim od 18.00 do północy będzie można zobaczyć gotycki krzyż ołtarzowy z Paczkowa, stałą ekspozycję śląskiej rzeźby gotyckiej, a także stałą wystawę złotnictwa nyskiego. Co więcej, o 20.00 nastąpi otwarcie wystawy fotograficznej „Perły sakralnej architektury drewnianej na Śląsku Opolskim”, a wykład nt. „Biblia nie piórem pisana w drewnianym kościele w Bierdzanach” wygłosi ks. prof. UO dr hab. Piotr Maniurka, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Opolu.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma