Nowy numer 2/2021 Archiwum

Nuncjusz apostolski przyjedzie do Prudnika

Jubileuszowe spotkanie poświęcone myśli społecznej Prymasa Tysiąclecia.

XXV Spotkanie modlitewno-formacyjne organizowane przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Prudniku – Lesie zaszczyci swoją obecnością abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce.  19 maja (niedziela) o godz. 11.30 w grocie lurdzkiej przy klasztorze franciszkanów w Prudniku – Lesie abp Migliore będzie przewodniczył Mszy św., którą rozpocznie się jubileuszowe spotkanie poświęcone myśli społecznej Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

W prudnickim klasztorze Ksiądz Prymas był internowany przez władze komunistyczne w latach 1954-55. Opolski oddział „Civitas Christiana” dla upamiętnienia tego faktu oraz zgłębiania myśli Prymasa Tysiąclecia organizuje Spotkania modlitewno-formacyjne.

W programie XXV spotkania, po Mszy św., o 12.30 program słowno-muzyczny nt. myśli Prymasa przygotowany przez Klub Ludzi Piszących z Prudnika. Oprawa muzyczna – zespół młodzieżowy „Wpisz hasło” z Jemielnicy. Na zakończenie – piknik z tradycyjnym specjałem piknikowym – „grochówką pielgrzyma”.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama