Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Arturo Mari w Oleśnie

Osobisty fotograf 6 papieży był gościem XX Spotkania Muzealnego. Opowiadał o bł. Janie Pawle II.

W Miejskim Domu Kultury w piątek, 17 maja, odbyło się spotkanie z Arturo Marim, który przez ponad 50 lat dokumentował pontyfikaty kolejnych papieży, począwszy od Piusa XII. Był świadkiem Soboru Watykańskiego II, pierwszych papieskich pielgrzymek, a Janowi Pawłowi II towarzyszył niemal codziennie od świtu do późnego wieczoru. Wykonał ok. miliona zdjęć.

Watykański fotograf opowiadał w Oleśnie o wydarzeniach z życia bł. Jana Pawła II, które świadczą o wielkiej pokorze papieża Polaka, jak i o jego głębokim zaufaniu Matce Bożej. - Człowiek, który odmienił oblicze ziemi, jest najlepszym określeniem tego, co Jan Paweł II zrobił dla świata i Kościoła - podkreślił w pierwszych zdaniach. - W siedzibach organizacji międzynarodowych miałem szczęście słyszeć mocny głos Ojca Świętego, który zawsze stawał w obronie człowieka - wspominał. Arturo Mari opowiadał o rozmodleniu Jana Pawła II, jak i o jego umiejętności rozmowy z każdym człowiekiem.

Wraz z Arturo Marim przenieśliśmy się do Korei, gdzie papież odwiedził wyspę trędowatych, na Filipiny, na Plac św. Piotra w dniu zamachu i do Fatimy, gdzie Ojciec Święty został zaatakowany bagnetem.

Opowieść Arturo Mari o bł. Janie Pawle II zamieścimy w Gościu Opolskim nr 21/2013.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma