Nowy numer 3/2021 Archiwum

Dziękowali za 125 lat małego kościoła

Rocznicę wzniesienia i odnowienia kaplicy pw. św. Jana Nepomucena świętowali wierni w Dobieszowie.

Dziękowali za 125 lat małego kościoła   Figurę św. Jana Nepomucena i kaplicę odświeżono jeszcze w zeszłym roku Karina Grytz-Jurkowska / GN Kaplica powstała w 1888 roku, poświęcono ją św. Janowi Nepomucenowi. Przez lata służyła mieszkańcom podczas nabożeństw majowych, różańcowych itd.  W  1985 r uległa częściowemu zniszczeniu wskutek uderzenia ciężkim sprzętem rolniczym.

Wierni postanowili ją odbudować a korzystając z okazji ją powiększyć. Prace ukończono przed 100 rocznicą jej powstania.  Także w ubiegłym roku odmalowano kaplicę  z inicjatywy rady sołeckiej, parafialnej i zespołu Caritas.

Dziękowali za 125 lat małego kościoła   Obchody 125lecia istnienia kaplicy zgromadziły niemal wszystkich mieszkańców Dobieszowa Karina Grytz-Jurkowska /GN Na uroczystości przybyli poprzedni proboszcz, ks. Franciszek Brzenska, który wygłosił homilię, oraz pochodzący z Dobieszowa duchowni - siostra Zuzanna Hupka i ks. Waldemar Klose, posługujący w Starych Budkowicach.

O wierności Kościołowi i jego obronie jego praw mówił na kazaniu ks. Brzenska , wskazując jako wzór patrona kaplicy. Mówił też o wierze, która umacnia się, gdy jest przekazywana i radości z bycia chrześcijaninem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama