Nowy numer 28/2018 Archiwum

Dziękowali za 125 lat małego kościoła

Rocznicę wzniesienia i odnowienia kaplicy pw. św. Jana Nepomucena świętowali wierni w Dobieszowie.

Figurę św. Jana Nepomucena i kaplicę odświeżono jeszcze w zeszłym roku   Figurę św. Jana Nepomucena i kaplicę odświeżono jeszcze w zeszłym roku Karina Grytz-Jurkowska / GN Kaplica powstała w 1888 roku, poświęcono ją św. Janowi Nepomucenowi. Przez lata służyła mieszkańcom podczas nabożeństw majowych, różańcowych itd.  W  1985 r uległa częściowemu zniszczeniu wskutek uderzenia ciężkim sprzętem rolniczym.

Wierni postanowili ją odbudować a korzystając z okazji ją powiększyć. Prace ukończono przed 100 rocznicą jej powstania.  Także w ubiegłym roku odmalowano kaplicę  z inicjatywy rady sołeckiej, parafialnej i zespołu Caritas.

Obchody 125lecia istnienia kaplicy zgromadziły niemal wszystkich mieszkańców Dobieszowa   Obchody 125lecia istnienia kaplicy zgromadziły niemal wszystkich mieszkańców Dobieszowa Karina Grytz-Jurkowska /GN Na uroczystości przybyli poprzedni proboszcz, ks. Franciszek Brzenska, który wygłosił homilię, oraz pochodzący z Dobieszowa duchowni - siostra Zuzanna Hupka i ks. Waldemar Klose, posługujący w Starych Budkowicach.

O wierności Kościołowi i jego obronie jego praw mówił na kazaniu ks. Brzenska , wskazując jako wzór patrona kaplicy. Mówił też o wierze, która umacnia się, gdy jest przekazywana i radości z bycia chrześcijaninem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma