Nowy numer 25/2022 Archiwum

Masz już plany na wakacje?

Diecezjalny duszpasterz młodzieży zaprasza na spływ kajakowy, rajd rowerowy i pielgrzymkę szlakiem św. Jakuba.

Pierwszą propozycją, która wystartuje tuż po rozpoczęciu wakacji, jest młodzieżowy spływ kajakowy rzeką Małą Panwią. Od 1 do 7 lipca młodzież w dwuosobowych kajakach pokona trasę z Krupskiego Młyna do Czarnowąs. – To trasa o różnym stopniu trudności. Są odcinki z licznymi zakrętami i naturalnymi przeszkodami, są też miejsca, gdzie kajaki trzeba przenosić. Będziemy płynąć lasem i łąkami, również przez Duże Jezioro Turawskie – opowiada ks. Jarosław Staniszewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży. To już drugi taki spływ kajakowy, w ubiegłym roku młodzież, zarówno chłopacy, jak i dziewczyny, doskonale sobie poradzili w warunkach survivalowych. – Czeka nas nocleg w namiotach, mycie może się przydarzyć w rzece. Jedzenie będziemy przygotowywać wspólnie, wieczorem zasiądziemy przy ognisku – opowiada ks. Staniszewski, podkreślając, że codziennie będzie Msza św. i wspólna modlitwa. Spływ zakończy niedzielna Msza św. w Czarnowąsach o godz. 9.30, na którą zaproszeni są rodzice uczestników.

Młodzieżowe Camino, czyli piesze pielgrzymka Nyską Drogą św. Jakuba ze Skorogoszczy do Głuchołazach odbędzie się w terminie od 8 do 12 lipca. – Camino to z hiszpańskiego „droga”. Słowo to oznacza również duchowe pielgrzymowanie do głębi swojego serca i relacji z Panem Bogiem – wyjaśnia diecezjalny duszpasterz młodzieży, zachęcając do udziału w 100-kilometrowej pielgrzymce z bagażem na plecach.

Jest i trzecia propozycja – dla tych, którzy dobrze czują się na rowerze. Młodzieżowy rajd rowerowy z Opola przez Jurę Krakowsko-Częstochowską do Krakowa odbędzie się od 6 do 13 sierpnia. – Będziemy spać w namiotach, wspólnie przygotowywać posiłki. Codziennie będzie Msza św. i wspólna modlitwa. Dużo czasu spędzimy w „siodle”, ale będą też odcinki, które pokonamy pieszo. Czeka nas plażowanie, kąpiel, zwiedzanie zamków czy jaskiń – opowiada ks. Staniszewski.

Wszystkie propozycje kierowane są młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Koszt uczestnictwa to po 200 zł w spływie i rajdzie rowerowym, a 100 zł w pielgrzymce pieszej. Zapisy prowadzone są do 20 czerwca. Zgłoszenia można przesyłać na adres mlodzi.opole@gmail.com. Wszelkich informacji udziela ks. Jarosław Staniszewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży (600 478 393).

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama