Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Szlachetna Paczka potrzebuje liderów

Poszukiwane są osoby odpowiedzialne, pragnące pomagać i realnie zmieniać swoje otoczenie.

Do Bożego Narodzenia zostało ponad pół roku, ale by kolejna edycja akcji społecznej mogła się odbyć, potrzebne są osoby, które w poszczególnych miastach zbudują zespoły wolontariuszy. Przypomnijmy, że tylko na Opolszczyźnie w ubiegłym roku udało się dotrzeć z pomocą aż do 467 rodzin.

– Poszukujemy liderów w 540 miejscach w całej Polsce, w tym 19 w województwie opolskim, by w tym roku dotrzeć z mądrą pomocą do wszystkich tych, którzy przegrywają swoje życie. Prawdziwa bieda nie krzyczy, dlatego tak trudno ją znaleźć – wyjaśnia Olaf Gałecki.

– Szukamy ludzi odpowiedzialnych, pragnących pomagać i realnie zmieniać swoje otoczenie, potrafiących pracować w grupie i organizować pracę innych osób mówi ks. Jacek Stryczek, inicjator projektu ze Stowarzyszenia Wiosna.

– Lider Szlachetnej Paczki buduje zespół wolontariuszy i koordynuje jego pracę. Wspólnie starają się dotrzeć z pomocą do rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. Pod okiem lidera wolontariusze spotykają się z rodzinami, ankietują je i włączają do projektu. Lider organizuje zaplecze logistyczne, a przede wszystkim dba o jak najlepszej jakości pomoc rodzinom w potrzebie – informuje Olaf Gałecki.

Rekrutacja liderów Szlachetnej Paczki 2013 trwa do 20 czerwca. Wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić formularz zgłoszeniowy.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma