GN 32/2018 Archiwum

Jubileuszowy dar

Statua o. Józefa Kentenicha, dar członków Ruchu Szensztackiego z całej Polski, nawiedza winowskie sanktuarium.

Międzynarodowy Ruch Szensztacki przygotowuje się na całym świecie do uczczenia 100. rocznicy powstania, która przypadnie w 2014 roku.

Wspólnoty szensztackie w Polsce podjęły inicjatywę, aby w Krajowym Centrum Ruchu Szensztackiego przy Sanktuarium Wierności w Otwocku-Świdrze stanęła w darze jubileuszowym statua założyciela – sługi Bożego o. Józefa Kentenicha.

O. Kentenich, jako młody kapłan, 18 października 1914 roku, wraz grupą młodych sodalisów, zawarł z Matką Bożą przymierze miłości. Był to początek dzieła szensztackiego, które po dziś dzień rozwija się na całym świecie.

Statua założyciela, która została wykonana w pracowni rzeźbiarza Tomasza Siemierzewicza w Legionowie, jest z brązu i wyobraża osobę o. Kentenicha z wyciągniętymi w geście powitania dłońmi. Rzeźba zostanie poświęcona we wrześniu, a od stycznia trwa 9-miesięczna nowenna przygotowująca członków ruchu do tego wydarzenia.

Obecnie statuę można zobaczyć w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie, gdzie w sobotę 8 czerwca odbędą się uroczystości jubileuszowe z okazji 25-lecia poświęcenia Sanktuarium Coenaculum (Wieczernika). Mszy św. o godz. 16.00 przewodniczyć będzie bp Paweł Stobrawa, który również poświęci królewskie berło dla Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej – Królowej Wieczernika.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma