Nowy numer 3/2021 Archiwum

Chcesz zostać organistą?

Nie jest to wcale takie bardzo trudne. Diecezjalny Instytut Muzyki Kościelnej zaprasza.

Egzamin wstępny na kierunek „organista” w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej (Opole, ul. kard. Kominka 1a) odbędzie się 31 sierpnia (sobota) o godz. 9.00.

Studia są 5 letnie i mogą je podjąć także osoby bez wykształcenia muzycznego. W DIMK można uczyć się muzyki „od zera”. Przyjmowani są kandydaci grający dotychczas tylko na keyboardzie. Potrzebny jest oczywiście słuch muzyczny i głos możliwy do kształcenia. Te będą sprawdzane na egzaminie przez wykonanie z pamięci 2-3 pieśni kościelnych.

- Osobie zgłaszającej się na egzamin wstępny zawsze proponujemy rozwiązania uwzględniające jej dotychczasowe umiejętności i wiedzę. Również w procesie nauczania usiłujemy dostosować ścieżki edukacyjne do indywidualnych predyspozycji – zapewnia ks. dr hab. Grzegorz Poźniak, dyrektor DIMK.

Kandydaci po szkołach muzycznych  na egzamin wstępny muszą przygotować: gamę, etiudę, sonatinę i utwór dowolny (lub program skrócony).

Wymagane dokumenty: świadectwo moralności wystawione przez proboszcza parafii lub księdza katechetę, 2 zdjęcia i kwestionariusz (dostępny na stronie www.diecezja.opole.pl/SMK )

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama