GN 32/2018 Archiwum

Cierpiący skarb Kościoła

Ofiara cierpienia przynosi obfite łaski, w tym jest gęboki sens.

W czwartek, 13 czerwca, na Górze Ufnej Modlitwy na wspólną modlitwę z biskupem przybyli chorzy i dzieci specjalnej troski.

Mszę św. poprowadził opolski ordynariusz Andrzej Czaja. W homilii zachęcał do zgody, zwłaszcza w obliczu choroby. Prosił chorych także o modlitwę w intencjach całej wspólnoty, za kapłanów i rodziny.

Po Eucharystii na placu przed bazyliką odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej a po nim błogosławieństwo lurdzkie .Podczas nabożeństwa zaśpiewała schola z Kotulina.

– „Jesteście po ludzku słabi, ale mocni jak Chrystus ukrzyżowany” – tak mówił Boży mocarz, Jan Paweł II,  który udzielił nam rekolekcji nie mówiąc ani słowa. Ofiara cierpienia przynosi obfite łaski, w tym jest głęboki sens – opowiadał podczas popołudniowej homilii kapłan.

– Przyjeżdżamy tu rokrocznie z Bytomia, z parafii Dobrego Pasterza, całym autokarem. Modlimy się o zdrowie i w intencjach zebranych od członków rodziny – powiedziały Jadwiga Świtała i Genowefa Wróbel.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma