GN 2/2021 Archiwum

Idźcie i nauczajcie

Kto i gdzie dzisiaj ma głosić Dobrą Nowinę, w jaki sposób praktycznie nieść ją innym?

Idźcie i nauczajcie  

W sobotę, 29 czerwca w kościele seminaryjnym przy ul. Drzymały 1 w Opolu, o godz. 14.45 rozpocznie się Opolskie Forum Ewangelizacyjne. Zakończy się nieco po 20.00.

Celem tego spotkania jest, by jego uczestnicy nabrali przekonania, że z mocy sakramentu Chrztu Św. są powołani do głoszenia Ewangelii, do dzielenia się wiarą i że istnieją konkretne możliwości i sposoby, by to dzieło podjąć.

- Zapraszamy na nie wszystkich, którzy mają w sercu miłość do Boga, Kościoła i chcą dzielić się swoją wiarą, nawet jeśli nie wiedzą jak. Jest to spotkanie otwarte, mogą w nim uczestniczyć osoby działające w różnych grupach i zwykli wierni, niezwiązani z żadnym ruchem, które po prostu proszą Boga o odnowę Kościoła. Tego wieczoru będziemy się też modlić o to, by Pan Bóg uwolnił nas od strachu, lęku, które w ludziach są i uprzedzeń do głoszenia ludziom Dobrej Nowiny – tłumaczy ks. Eugeniusz Ploch, organizator Forum.

W najbliższej przyszłości, już w czasie wakacji organizatorzy forum planują dotrzeć do kilku parafii, wyjść do ludzi, by dzielić się wiarą z ludźmi świadectwem, muzyką czy słowem na ulicach miast. Zachęcają do włączenia się w to działanie. Dzieło to poprzedzą warsztaty, by chętni byli przygotowani do realizacji tego zadania.

Idźcie i nauczajcie  

Program forum ewangelizacyjnego:

14.45 – Modlitwa zawierzenia i Koronka do Miłosierdzia Bożego

15.10 – Konferencja: Wezwani, aby dawać Życie!

16.00 – Świadectwa

16.10 – Warsztaty dotyczące dawania świadectwa

16.40 – Przerwa

17.20 – Modlitwa uwielbienia

18.00 – Msza święta z modlitwą o uzdrowienie

19.30 – Modlitwa o wylanie Ducha Świętego

20.00 – Błogosławieństwo i posłanie

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama