Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dźwięki, które zbliżają do Boga

Miłośnicy muzyki poważnej już mogą szykować się na koncerty organowe.

W nadchodzącym tygodniu w trzech różnych zakątkach regionu w świątyniach zabrzmi Bach, Vivaldi i muzyka innych wielkich mistrzów.

Już w niedzielę, 16 czerwca, o godz. 19.00 w Paczkowie, w Kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy zaśpiewa Roksana Wardenga. Towarzyszyć jej będzie Trio Goreto. Tak rozpocznie się drugie wydarzenie XI Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga „Muzyka ponad granicami”.

Dwa dni później, 18 czerwca  w Kluczborku, w ramach Europejskiego Festiwalu Muzyki Organowej  Kościele Ewangelicko-Augsburskim pw. Zbawiciela  odbędzie się kolejny koncert. Tym razem przy organach zasiądzie Julian Gembalski, profesor Katowickiej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego. Początek o godz. 19.

Zaś od przyszłego piątku do niedzieli w Głogówku, u franciszkanów (ul. Klasztorna 3) można będzie posłuchać koncertu z serii Loretańskich Wieczorów Organowych. W piątek zagra Beskidzki Kwartet Klarnetowy COCOBOLO, a w sobotę usłyszymy wirtuoza organów Annę Filus oraz Pawła Konik (bas). W niedzielę cykl zakończy Śląski Kwartet Puzonowy KwART’et 97. Rozpoczęcie każdego dnia o godz. 19.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama