Nowy numer 4/2021 Archiwum

Niedziela przy wigwamie

Chodzi o to, by wspólnie spędzać wolny czas. To buduje rodzinne więzi.

W Polskim Świętowie spotkała się w niedzielę 16 czerwca grupa rodzin katolickich z parafii pw. św. Jakuba i św. Agnieszki z Nysy.

- Istnieje ona od ubiegłego roku. Tworzą ją młodzi ojcowie. Dwa razy w roku spotykają się także całymi rodzinami na rodzinnych piknikach – mówi opiekun grupy, ks. Krzysztof Bytomski.

Prócz tego panowie spotykają się regularnie, wspólnie spędzając czas, budując swoją tożsamość ale też formując życie religijne. Są więc męskie wypady paintballowe, wspinaczki, wędrówki w teren, ale też udział we Mszy św. i codzienne czytanie Pisma św.

Tym razem na rodzinny piknik wybrali ranczo w Polskim Świętowie, gdzie prócz dużego, indiańskiego wigwamu można było zobaczyć pasiekę, pogłaskać kucyka oraz wykorzystać trawiastą powierzchnię do gry w kometkę czy zabawy z piłką. Pogoda dopisała, uczestnicy wrócili opaleni i wypoczęci, choć zmęczeni solidną dawką ruchu.

- Sądząc po tym, jak się bawili, jest to dobry pomysł na spędzenie niedzielnego popołudnia. Chętnych serdecznie zapraszam, wystarczy się wcześniej umówić – zachęca ks. Szymon Suda, proboszcz tej parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama