Nowy numer 4/2021 Archiwum

Pielgrzymka młodych wolontariuszy ze SKC

Już jutro, 21 czerwca członkowie Szkolnych Kół Caritas przybędą do annogórskiego sanktuarium.

Do uczestnictwa w VI Diecezjalnej Pielgrzymce na Górę Świętej Anny zachęca dzieci i młodzież wraz z opiekunami Caritas Diecezji Opolskiej.
Zbiórka w bazylice św. Anny planowana jest o godz. 10.45. W programie pielgrzymki jest Msza św. w bazylice o godz. 11.00, wyjście do kaplicy Trzech Krzyży, na krótką konferencję i modlitwę a po przerwie na posiłek, o 13:45 będzie radosne spotkanie w Grocie Lourdzkiej. Zakończenie planowane jest na 14.30.
W odwiedziny do babci Pana Jezusa planuje odwiedzić m.in. 30-osobowa grupa uczniów szkoły podstawowej należąca do SKC w Walcach. Ich starsi koledzy z gimnazjum dopiero co wrócili ze zjazdu SKC w Gnieźnie.
- Te wyjazdy są dla nas samych, bo działalność, w którą się angażujemy jest nastawiona na innych. Widać, że i dzieci i młodzież chcą robić coś dobrego, więc trzeba to wykorzystać, dać im takie możliwości. Chcą też uczestniczyć w takich wydarzeniach, więc jedziemy – podsumowuje Róża Wilczek, opiekun waleckiego koła.
Uczniowie z obu szkół adoptowali bowiem ósemkę dzieci z Burkina Faso, które teraz pójdą do szóstej klasy. Aby zebrać pieniądze na ich kształcenie, podejmują różne aktywności, np. robienie bukietów z wierzbowych gałązek, które sprzedają w Niedzielę Palmową. Przy okazji zawożą też takie bukieciki pensjonariuszom zakładów opiekuńczo-leczniczych w Otmęcie i Głogówku. A to tylko wycinek działalności młodych wolontariuszy.
Pielgrzymka na Górę Świętej Anny będzie podsumowaniem działalności w tym roku szkolnym, choć wiele szkolnych kół nie zawiesza swojej aktywności na czas wakacji.
- Planujemy latem odwiedzić domy dziecka oraz pojechać do domu św. Karola w Kędzierzynie – Koźlu, z którym współpracujemy. Ważne, że są chęci. Może zaprezentujemy jakiś koncert albo przedstawienie, ale to ustalimy w przyszłym tygodniu – mówi pani Róża.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama