GN 32/2018 Archiwum

Turniej strzelecki w Goworowicach

Po raz kolejny ministranci i ministrantki z dekanatu otmuchowskiego rywalizowali w zawodach sportowych.

39 ministrantów i ministrantek reprezentujących Szklary, Goworowice, Kamiennik, Otmuchów, Goświnowice, Karłowice, Kałków, Ratnowice i Koperniki rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych. Uczestnicy z odległości 10 metrów strzelali do tarcz z pistoletu, wiatrówki długiej i broni optycznej.

– Zawody przebiegały pod całkowitą kontrolą dorosłych trenerów i instruktorów strzelectwa – podkreśla ks. Damian Jurczak, dekanalny duszpasterz LSO.

W kategorii szkoła podstawowa wśród dziewcząt najlepsza okazała się Karolina Rozmus, a wśród chłopców Mateusz Szymański – oboje z Goświnowic. W kategorii gimnazjalnej zwycięzcami zostali Karolina Nalepka (Szklary) i Mateusz Czerwiec (Ratnowice). W najstarszej kategorii wiekowej, wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, największą celnością wykazali się Sabina Skowronek z parafii gospodarzy i Jakub Kamiński z Otmuchowa.

Przed rokiem w turnieju strzeleckim wzięli udział przedstawiciele 6 parafii, w tym roku ta liczba wzrosła do 9. Zawody zostały przygotowane przez parafię w Goworowicach na czele z ks. proboszczem Bogdanem Zientarą.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma