Nowy numer 3/2021 Archiwum

Turniej strzelecki w Goworowicach

Po raz kolejny ministranci i ministrantki z dekanatu otmuchowskiego rywalizowali w zawodach sportowych.

39 ministrantów i ministrantek reprezentujących Szklary, Goworowice, Kamiennik, Otmuchów, Goświnowice, Karłowice, Kałków, Ratnowice i Koperniki rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych. Uczestnicy z odległości 10 metrów strzelali do tarcz z pistoletu, wiatrówki długiej i broni optycznej.

– Zawody przebiegały pod całkowitą kontrolą dorosłych trenerów i instruktorów strzelectwa – podkreśla ks. Damian Jurczak, dekanalny duszpasterz LSO.

W kategorii szkoła podstawowa wśród dziewcząt najlepsza okazała się Karolina Rozmus, a wśród chłopców Mateusz Szymański – oboje z Goświnowic. W kategorii gimnazjalnej zwycięzcami zostali Karolina Nalepka (Szklary) i Mateusz Czerwiec (Ratnowice). W najstarszej kategorii wiekowej, wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, największą celnością wykazali się Sabina Skowronek z parafii gospodarzy i Jakub Kamiński z Otmuchowa.

Przed rokiem w turnieju strzeleckim wzięli udział przedstawiciele 6 parafii, w tym roku ta liczba wzrosła do 9. Zawody zostały przygotowane przez parafię w Goworowicach na czele z ks. proboszczem Bogdanem Zientarą.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama