Nowy numer 3/2021 Archiwum

U Matki Bożej Loretańskiej

W nagrodę za całoroczną służbę Dzieci Maryi z parafii Węgry-Osowiec pojechały na pielgrzymkę.

Jednodniowa pielgrzymka do Głogówka i Mochowa rozpoczęła się Mszą św. u Matki Bożej Loretańskiej w kościele przy klasztorze ojców franciszkanów konwentualnych. Po Eucharystii marianki zwiedziły zabytkowy kościół, wysłuchały historii klasztoru oraz zobaczyły głogóweckie planetarium.

- Następnym punktem było zwiedzanie miasta, zamku, zabytkowej baszty więziennej i muzeum. Po przejściu przez rynek odwiedziliśmy również kościół parafialny, o którym opowiedział nam ks. proboszcz Ryszard Kinder - opowiada Róża Świerc, opiekunka wspólnoty w parafii św. Józefa Robotnika w Węgrach-Osowcu. Pielgrzymowanie zakończyła modlitwa u Jasnogórskiej Pani w Mochowie.

- Wyjazd był ukoronowaniem całorocznej służby dziewczyn w parafii. Są bardzo zaangażowane i oddane pracy na rzecz parafii, chętnie uczestniczą we wszystkich uroczystościach - podkreśla R. Świerc.

Grupa Dzieci Maryi w parafii Węgry-Osowiec jest młodziutką wspólnotą, gdyż powstała zaledwie 2 lata temu. Liczy 32 marianki, od klasy II szkoły podstawowej, aż do klasy maturalnej.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama