GN 48/2020 Archiwum

Chcą świadczyć o Jezusie

Ponad 250 osób wzięło udział w pierwszym Opolskim Forum Ewangelizacyjnym.

Kilkugodzinne spotkanie odbyło się w Opolu w uroczystość świętych Piotra i Pawła. Najpierw w auli seminaryjnej, po Koronce do Miłosierdzia Bożego i przywołaniu Ducha Świętego, konferencję zatytułowaną „Wezwani, aby dawać życie” wygłosił ks. Eugeniusz Ploch. – Piotra i Pawła łączyło to, że nie mogli zachować tylko dla siebie tego, co Bóg im dał – mówił, podkreślając, że każdy człowiek jest obdarowany przez Boga. – Musimy odkryć i uruchomić nasze talenty, aby dawać miłość – zachęcał ks. Ploch, wyjaśniając, ze forum jest wprowadzeniem do ewangelizacji miast, która planowana jest w sierpniu i wrześniu, a także zaproszeniem do jej współtworzenia.

O dzieleniu się Ewangelią z przypadkowo spotkanymi osobami opowiadali członkowie Szkoły Nowej Ewangelizacji z Opola, z kolei ks. Artur Juzwa poprowadził warsztaty nt. głoszenia świadectwa. – Ono musi być krótkie, radosne i chrystocentryczne. Świadectwo to nie bitwa na argumenty – zaznaczał ks. Juzwa.

W drugiej części spotkania, już w kościele, odbyły się: modlitwa uwielbienia, Msza św. i modlitwa o wylanie Ducha Świętego.

– Celem Opolskiego Forum Ewangelizacyjnego było obudzenie w ludziach świadomości, że każdy jest powołany do dawania świadectwa – podkreśla ks. Ploch, który przewodniczy Diecezjalnemu Zespołowi ds. Nowej Ewangelizacji. – Chcemy również pomóc ludziom w podjęciu decyzji o zaangażowaniu się w głoszenie Ewangelii, m.in. poprzez zaproponowanie konkretnych form ewangelizowania.

W czasie ewangelizacji miast jedna grupa będzie trwała na adoracji Najświętszego Sakramentu, druga będzie śpiewem chwalić Boga, kolejne grupki będą pukać do drzwi mieszkań, a jeszcze inne osoby stworzą dwuosobowe patrole modlitewne. Każdą ewangelizację zakończy Wieczór Uwielbienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama