GN 32/2018 Archiwum

Zobacz także

 • nirs
  02.07.2013 11:53
  Diecezji Opolskiej życzymy wiele łask. Jako lud wierny doceniamy eksperymentalny charakter duszpasterstwa w diecezji, oraz czekamy na świecenia diakonolożek.
  doceń 0
 • Rohirrim
  02.07.2013 12:55
  Wprowadzenie diakonatu dla żonatych mężczyzn (chociaż kobiety też nie będą czekać bez końca na swoją kolejność w ramach "uczestnictwa swieckich" ) zwiększy przede wszystkim presję na zniesienie celibatu oraz zmniejszy liczbę powołań do kapłaństwa ( po co kapłaństwo skoro można mieć 2w1 , może zresztą i kapłaństwo dla żonatych w końcu się ziści ? ).
  Z kolei diakonat oparty o celibat powinien pozostać stopniem do kapłaństwa "z drugiej strony, jeśli (diakon) posiądzie właściwą duchownemu wiedzę i prowadzi życie w celibacie, powinien zostać księdzem, a nie diakonem. (o. R. Wiltgen)".

  Pozostaje jeszcze do rozwiązania cały bagaż związany z utrzymaniem rodziny i niezwykle trudnym dzieleniem obowiązków ( co z dyspozycja przenosin ?).
  No i parę takich drobiazgów jak chociażby opłaty za nabożeństwa, które mieliby ci diakoni prowadzić . Warto sobie uświadomić, że ofiary wiernych składane przy okazji tych posług pokrywają znaczną część kosztów utrzymania księży. Pieniądze powinny wpływać do tego, kto czynność wykonuje, a wszyscy będą wiedzieć, że diakoni swe posługiwanie pełnią za darmo! Pole do licznych konfliktów gotowe.


  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma