Nowy numer 44/2020 Archiwum

Ministranckie wakacje

Są jeszcze wolne miejsca na dwóch letnich turnusach formacyjno-rekreacyjnych dla Liturgicznej Służby Ołtarza.

W tym roku Diecezjalne Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza przygotowało sześć obozów wakacyjnych. Pierwszy, o charakterze piłkarskim, rozpoczął się w niedzielę 30 czerwca w Kluczborku. Na kolejne dwa obozy – w Wiśle i w Raciborzu-Miedoni jest już pełen skład.

Z braku wystarczającej liczby chętnych odwołany został spływ kajakowy „Ojciec z synem”. Natomiast – jak poinformował GN ks. Zygfryd Waskin, diecezjalny duszpasterz LSO – są jeszcze wolne miejsca na turnusy dla ministrantów ze szkół podstawowych, które odbędą się w Nysie i Raciborzu-Miedoni.

Obóz w Nysie zaplanowano od 4 do 11 sierpnia w ośrodku rekolekcyjnym księży werbistów, z kolei obóz w Raciborzu-Miedoni odbędzie się od 11 do 18 sierpnia w Diecezjalnym Domu Formacyjnym. Koszt udziału w każdej z propozycji to 250 zł.

– Obozy mają charakter formacyjno-wypoczynkowy. Każdy turnus będzie prowadzony przez księdza opiekuna LSO, a także kleryków – podkreśla ks. Zygfryd Waskin.

Zgłoszenia przyjmowane są na adres diecezjalnego duszpasterza LSO zygfrydwaskin@gmail.com. W zgłoszeniu należy podać: imię i nazwisko, datę urodzenia i adres.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama