Nowy numer 43/2020 Archiwum

RMF z Generałem

Codziennie śpiewajcie imię Jezusa – zachęcał młodzież generał franciszkanów.

Na Górze św. Anny odbyły się ogólnopolskie rekolekcje Rodziny Młodzieży Franciszkańskiej (RMF). W ich trakcie miało miejsce spotkanie z Ministrem Generalnym zakonu franciszkanów o. Michaelem Perry’m. Uczestnicy rekolekcji wzięli udział w nabożeństwie, któremu przewodniczył Minister Generalny w kościele w Prudniku Lesie. Nabożeństwo zostało przygotowane przez młodzież z  prowincji św. Jadwigi.

Młodzi zgromadzeni przed kościołem przywitali o. Michaela Perry’ego piosenką. Następnie wszyscy udali się na krótkie nabożeństwo połączone z ucałowaniem relikwii św. Franciszka. Na zakończenie Generał skierował kilka słów do młodzieży wracając do początków swojego powołania. - Jezus powinien towarzyszyć człowiekowi w jego ziemskiej wędrówce. Święty Franciszek zaprasza każdego człowieka do naśladowania Chrystusa. Jak można przeczytać w biografii świętego, spisanej przez Trzech Towarzyszy, święty Franciszek chodził i śpiewał imię Jezusa. Nie chodziło mu o ucieczkę od życia, ale o to, by mógł wkroczyć w jego głąb. Widzę to pragnienie w obliczu każdego z was – mówił do młodzieży franciszkańskiej generał zakonu zachęcając jednocześnie do tego, by codziennie grać i śpiewać imię Jezusa.

Minister Generalny otrzymał również pamiątkową koszulkę z Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań na Górze św. Anny, którą natychmiast założył. Po nabożeństwie o. Michael wyszedł z kościoła, by spędzić czas wspólnie z nami. Nauczył zebranych afrykańskiej piosenki oraz zabawił się w grę zaproponowaną przez młodych ludzi. Następnie wszyscy udali się na cmentarz, by pomodlić się za zmarłych. Na zakończenie Generał pożegnał się indywidualnie z każdym uczestnikiem i wyruszył w dalszą drogę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama