GN 24/2018 Archiwum

Wierzę i służę

Trwają zapisy na diecezjalną pielgrzymkę Liturgicznej Służby Ołtarza na Górę św. Anny.

W tym roku ministranci i ministrantki spotkają się u św. Anny w dniach 26-27 sierpnia. Ich diecezjalnej pielgrzymce będzie przyświecało hasło „Wierzę i służę”.

Zamieszkają w Domu Pielgrzyma. Przyjazd zaplanowany jest na poniedziałkowe przedpołudnie, by o 12.00 wszyscy mogli się spotkać w bazylice św. Anny na uroczystej Eucharystii rozpoczynającej pielgrzymkę.

Zapisy już trwają. Grupy ministrantów można zgłaszać poprzez specjalny formularz – tutaj,  podając parafię, liczbę uczestników (oddzielnie ministrantów i ministrantek) oraz osobę odpowiedzialną za grupę. Koszt uczestnictwa od osoby wynosi 40 zł (35 zł – noclegi i wyżywienie w Domu Pielgrzyma, a 5 zł – sprawy organizacyjne).

– Każda pielgrzymka jest świętem wszystkich ministrantów, łączy wspólną modlitwę, formację, rywalizację sportową i zabawę – zaprasza ks. Zyfryd Waskin, diecezjalny duszpasterz LSO.

W programie spotkania na Górze św. Anny są nabożeństwa, rozgrywki sportowe, konkursy wiedzy, pogodne wieczory. Punktem kulminacyjnym będzie Msza św. pod przewodnictwem księdza biskupa z ustanowieniem nowych ceremoniarzy, którą zaplanowano 27 sierpnia o 10.30 w bazylice św. Anny.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma