Nowy numer 43/2020 Archiwum

Włączają wiarę

XX Spotkanie Młodych w Wołczynie k. Kluczborka potrwa jeszcze do soboty.

– Naszym punktem odniesienia jest przeżywany Rok Wiary oraz myśl papieża Benedykta XVI:
„Wiara jest darem, który trzeba na nowo odkryć i pielęgnować, i o nim świadczyć” – wyjaśnia br. Marcin Grec OFMCap, organizator wołczyńskiego spotkania, na które od 19 lat przyjeżdżają setki młodych ludzi z różnych zakątków Polski. Tym razem przybyli w liczbie blisko 700.

Każdego dnia spotykają się na Eucharystii, nabożeństwach czy wieczornych koncertach.– Przyjechałam tutaj czwarty raz. Nie wyobrażam sobie wakacji bez Wołczyna – przyznaje Kinga Mońko z Tenczyna, która do takiej formy spędzania wakacji namówiła koleżanki. – Tu inaczej niż podczas niedzielnej Mszy św. przeżywa się wiarę, znacznie głębiej – dodaje.

– Staramy się nadać temu spotkaniu formę atrakcyjną dla młodych ludzi. Wszystko, co się tutaj dzieje jest osadzone w Kościele. Chcemy ukazywać Kościół jako żywą wspólnotę – mówi br. Marcin Grec.

– Wołczyn to nie tylko spotkanie młodych ze sobą, ale to przede wszystkim spotkanie z Bogiem. On tu jest i działa – podkreśla Michał Stec. Na Spotkanie Młodych przyjechał po raz 7. Najpierw jako harcerz – do pomocy, bo w końcu zadań do wykonania było wiele. Później z całą grupą przyjaciół, tym razem już jak postulant w Zakonie Braci Mniejszych Kapucynów.

Nie tylko Michał, ale i wielu innych uczestników podkreśla, że atmosfera wołczyńskiego spotkania powoduje, że po roku nie można zrobić nic innego, jak tylko przyjechać kolejny raz.

Więcej w „Gościu Opolskim” nr 30/2013.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama