GN 48/2020 Archiwum

Twój podpis ma znaczenie

Jeszcze możesz poprzeć akcję "Jeden z nas", której celem jest zablokowanie finansowania z budżetu Unii Europejskiej aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach.

Przez kilka dni w Opolu, przy ul. Krakowskiej, niedaleko Pomnika Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego młodzież z Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich zbiera podpisy poparcia tej inicjatywy ustawodawczej. Akcja będzie prowadzona do piątku, 19 lipca, od 10 do 16.

- Korzystając z tego, że mamy wakacje, postanowiliśmy poświęcić trochę czasu, żeby wesprzeć tę świetną sprawę – mówi Grzegorz Krukowski, jeden z pomysłodawców.

W inicjatywę „Jeden z nas” może się włączyć każdy, kto ukończył 18 rok życia. Można ją poprzeć składając podpis i podając swoje dane osobowe na formularzu papierowym bądź internetowo na stronach www.jedenznas.pl. Listy, poprzez które można było poprzeć tę akcję, były dołączane do Gościa Niedzielnego i innych czasopism katolickich oraz wykładane w niektórych parafiach.

Ci, którzy zgłosili się elektronicznie (nie jest wymagany podpis elektroniczny), nie mogą już podpisać się na papierze.

Termin zbierania podpisów upływa 31 października 2013 roku. Trzeba zebrać ich co najmniej milion, z czego 7 państw powinno osiągnąć swoje minimum głosów, które wyliczane jest osobno dla każdego kraju. Jak wynika z raportu Europejskiej Inicjatywy Ustawodawczej w krajach UE zebrano już prawie 800 tys. podpisów, z tego prawie 140 tys. z Polski. Nadal jednak dochodzą kolejne listy. Twój podpis ma znaczenie   materiały akcji „One of us”


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama