Nowy numer 43/2020 Archiwum

Święto policji

– Chylimy czoła przed tymi, którzy praworządności chcą strzec z narażeniem życia – mówił bp Paweł Stobrawa, który przewodniczył Mszy św. w intencji policjantów i ich rodzin.

W środę 24 lipca Mszą św. w katedrze opolskiej rozpoczęły się wojewódzkie obchody święta policji. Eucharystii koncelebrowanej m.in. przez ks. Alfonsa Schuberta, kapelana opolskich policjantów, przewodniczył bp Paweł Stobrawa.

– W czytaniu usłyszeliśmy słowa św. Pawła: „Zachęcam was, abyście postępowali w sposób godny powołania”. Kiedy słyszymy słowo „powołanie”, bardzo często odnosimy je do powołania kapłańskiego bądź zakonnego. To zubożenie tego słowa. Pan Bóg powołuje człowieka do każdego stanu, do każdego zawodu – podkreślał w homilii bp Paweł Stobrawa. – W centrum każdej służby powinna być odpowiedzialność za dobro człowieka – przypominał biskup, dziękując policjantom za ich codzienną pracę na rzecz społeczeństwa.

Z katedry policjanci wraz z przedstawicielami władz przeszli na opolski rynek, gdzie wręczono kilkadziesiąt odznaczeń oraz nominacji na wyższe stopnie policyjne.

W uroczystościach w Opolu uczestniczył nadinspektor Marek Działoszyński, komendant główny policji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama