Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Święto policji

– Chylimy czoła przed tymi, którzy praworządności chcą strzec z narażeniem życia – mówił bp Paweł Stobrawa, który przewodniczył Mszy św. w intencji policjantów i ich rodzin.

W środę 24 lipca Mszą św. w katedrze opolskiej rozpoczęły się wojewódzkie obchody święta policji. Eucharystii koncelebrowanej m.in. przez ks. Alfonsa Schuberta, kapelana opolskich policjantów, przewodniczył bp Paweł Stobrawa.

– W czytaniu usłyszeliśmy słowa św. Pawła: „Zachęcam was, abyście postępowali w sposób godny powołania”. Kiedy słyszymy słowo „powołanie”, bardzo często odnosimy je do powołania kapłańskiego bądź zakonnego. To zubożenie tego słowa. Pan Bóg powołuje człowieka do każdego stanu, do każdego zawodu – podkreślał w homilii bp Paweł Stobrawa. – W centrum każdej służby powinna być odpowiedzialność za dobro człowieka – przypominał biskup, dziękując policjantom za ich codzienną pracę na rzecz społeczeństwa.

Z katedry policjanci wraz z przedstawicielami władz przeszli na opolski rynek, gdzie wręczono kilkadziesiąt odznaczeń oraz nominacji na wyższe stopnie policyjne.

W uroczystościach w Opolu uczestniczył nadinspektor Marek Działoszyński, komendant główny policji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma