Nowy numer 43/2020 Archiwum

Rowerzyści na Szwedzkiej Górce

Już szósty raz cykliści nawiedzili tamtejsze Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej.

- Dzisiejsza Ewangelia wskazuje, że mamy włożyć swój wysiłek w to, by budować Kościół Boży. Mamy być jak to dobre pole, na którym Bóg sieje dobre ziarno swojego Słowa – mówił podczas Mszy św. na Szwedzkiej Górce ks. Krzysztof Pustelak, miejscowy proboszcz. Porównanie było tym bardziej sugestywne, że niewielki pątniczy kościółek otaczały łany dojrzałego zboża i kukurydzy.

W opolskiej VI Pielgrzymce rowerowej wzięli udział rowerzyści z Opola i Żędowic.

Wyruszyli w piątek po Mszy św. w kościele św. Józefa w Opolu-Szczepanowicach, skąd dotarli do Łącznika. W sobotę, nim dojechali do jubileuszowego kościółka przy parafii św. Floriana w Przydrożu Małym, spotkali się w Korfantowie z poetą Edmundem Borzemskim. Twórca towarzyszył im później w drodze na Szwedzką Górkę.

- To były wiersze związane m.in. z pielgrzymowaniem, przejmujące. A pielgrzymka? Pogoda dopisała, wokół nas piękna przyroda, więc kontynuujemy to dzieło. Jeździmy na  Górę Świętej Anny, wróciliśmy dopiero z Jasnej Góry, teraz Szwedzka Górka, a w planie mamy jeszcze Jemielnicę i Dąbrówkę Łubiańską. Chcemy, żeby to nie były tylko wycieczki turystyczne, ale by łączyć wyjazdy z modlitwą – opowiada Grzegorz Reś z Opolskiego Klubu Turystyki Rowerowej "Rajder."

Po Eucharystii grupa pojechała do Białej. Uczestnicy odmówili w parafialnym kościele koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po powrocie do Łącznika spędzili wieczór przy grillu.

Do domu wrócili w niedzielę, zmęczeni, ale zadowoleni, pozostawiwszy Matce Boskiej Bolesnej swoje intencje.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama