Nowy numer 3/2021 Archiwum

Ku czci św. Jacka

W Kamieniu Śląskim uroczystościom patronalnym będzie towarzyszył 10. Jarmark Odpustowy.

W sobotę 17 sierpnia o 9.00 w kościele parafialnym odprawiona zostanie Msza św. w intencji osób chorych i starszych. Tego samego dnia o 18.00 Mszy św. z nieszporami będzie przewodniczył abp Alfons Nossol. Po Eucharystii będzie miała miejsce procesja teoforyczna do sanktuarium św. Jacka.

W niedzielę 18 sierpnia o 11.00 w sanktuarium rozpocznie się suma odpustowa. Głównym celebransem będzie abp Alfons Nossol. Po Mszy św. odbędzie się procesja teoforyczna do kościoła parafialnego. Uroczystości odpustowe zakończą nieszpory ku czci św. Jacka – o 15.00 w kościele parafialnym.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę w przypałacowym parku odbędzie się X Jarmark Odpustowy u św. Jacka. W sobotę od 20.00 biesiada z zespołem Uniwersal, z kolei w niedzielę od 13.30 blok kulturalny. Wystąpią Orkiestra „Górażdźe Cement S.A.”, Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta (Gogolin), Młodzieżowa Orkiestra Dęta (Łodygowice), New For You, Aneta & Norbert, Hapy Folk. Wieczorem zaplanowana została biesiada odpustowa z zespołem Spektrum, a od 15.00 do 17.00 V Międzynarodowe Zawody w Rzucie Kamieniem.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama