Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pomóż skompletować szkolną wyprawkę

Trwa ogólnopolska akcja charytatywna „Tornister pełen uśmiechów” prowadzona także przez Caritas Diecezji Opolskiej.

Polega ona na podarowaniu wyprawek szkolnych uczniom z terenu Opolszczyzny, których rodziny zmagają się z problemami ekonomicznymi. Można wziąć w niej udział na kilka sposobów.

- Kupując przybory szkolne (piórniki, zeszyty, bloki rysunkowe, bloki techniczne, ołówki, temperówki, kredki, farby plakatowe, flamastry, nożyczki, przybory geometryczne). Pracownicy Caritas proszą by nie kupować podręczników.

- Można przekazać pieniądze na ten cel wpłacając dowolną kwotę na konto bankowe: Bank Pekao S.A. I O. Opole: 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092 z dopiskiem: „tornister”.

- Kto chce wesprzeć ubogich uczniów za pośrednictwem telefonii komórkowej, może wysyłać SMS z hasłem „POMAGAM” pod 72052 (2,46 zł z VAT).

Wyborem uczniów, którzy otrzymają pomoc zajmą się opiekunowie Szkolnych Kół Caritas Diecezji Opolskiej.

Przybory można przekazywać do 27 sierpnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 15.00 do centrali i biur rejonowych Caritas Diecezji Opolskiej: w Opolu (ul. Szpitalna 5A i ul. Mickiewicza 5), w Raciborzu (ul. Kozielska 65), w Kędzierzynie-Koźlu (ul. B. Krzywoustego 2), w Nysie (ul. Głuchołaska 8) i w Kluczborku (ul. Katowicka 9).

W ciągu czterech minionych lat dzięki pomocy darczyńców Caritas rozdała w Polsce ponad 37 tys. wyprawek szkolnych dla najuboższych dzieci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama