GN 2/2021 Archiwum

Inauguracja roku szkolnego

- Zachęcam was do pilności w nauce, ale także do tego, by budować gmach swojego życia według wskazań, które zostawił nam Pan Jezus - mówił do dzieci i młodzieży bp Paweł Stobrawa.

W tym roku ogólnopolskie uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbywają się w Opolu w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi na osiedlu Armii Krajowej. O 11.00 w akademii udział wzięła minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas oraz władze wojewódzkie i samorządowe.

Wcześniej, bo już o 8.30 dzieci, młodzież, nauczyciele, wychowawcy i rodzice uczestniczyli w Mszy św. w pobliskim kościele Przemienienia Pańskiego, której przewodniczył bp Paweł Stobrawa. Wraz z nim Eucharystię sprawowali ks. Marcin Wilczek, dyrektor Wydziału Katechetycznego opolskiej kurii, oraz ks. Grzegorz Rencz, proboszcz parafii Przemienienia Pańskiego.

W homilii bp Paweł Stobrawa przypominał, że czas nowego roku szkolnego to nie tylko nowa szansa zdobywania wiedzy, pilnego odrabiania lekcji, pisania sprawdzianów. – To przede wszystkim czas wielkiej pracy nad sobą, kształtowania charakteru, budowania swojej przyszłości – mówił biskup Stobrawa.

W dalszych słowach, nawiązując do odczytanego fragmentu Ewangelii o konsekwencjach budowania swojego domu na skale i na piasku, biskup zachęcał, by dom – czyli swoje życie, budować według wskazań danych ludziom przez Pana Jezusa: – Na początku roku szkolnego zachęcam was do stawiania sobie wymagań, do pilności w nauce, ale jednocześnie starajcie się o prawdziwą jedność i o żywy kontakt z Chrystusem. Słuchajcie Jego słowa, czytajcie Pismo Święte, korzystajcie z Bożej łaski w sakramentach świętych, nie zaniedbujcie niedzielnej Eucharystii.

Bp Paweł Stobrawa zwrócił się również do nauczycieli, wychowawców i przedstawicieli władz, dziękując im za troskę o młode pokolenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama