Nowy numer 42/2019 Archiwum

Syria nas obchodzi

Co ma Opole do Damaszku ?

Wczoraj słuchałem, jak bp Gerard Kusz mówił o nadciągających chmurach kolejnej wojny światowej.

Dzisiaj rano przyjaciel z Azji zapytał mnie emailem : "czy już napisałeś do swojego przyjaciela Obamy, żeby się nie trudził z tymi bombami"?. Trzy godziny później pani Agata z opolskiej Caritas zadzwoniła z pytaniem, czy by nie powtórzyć zbiórki dla mieszkańców syryjskiego Aleppo.  Bo telefonują ludzie i pytają, czy mogą wpłacać pieniądze na akcję pomocy prowadzoną przez Caritas i "Gościa Opolskiego". Godzinę potem papież Franciszek na twitterze  zawołał: "Nigdy więcej wojny! Nigdy więcej wojny!"

W najbliższych dniach ukaże się komunikat biskupa opolskiego w sprawie dnia modlitwy i postu w intencji pokoju w Syrii, który papież ogłosił na sobotę 7 września.

Przyjaciel moich przyjaciół - jezuita o. Paolo Dall’ Oglio pracujący w Syrii od 30 lat nad dialogiem między muzułmanami a chrześcijanami - od 5 tygodni jest w rękach działającego militarnie w Syrii fundamentalistycznego ugrupowania Islamskiego Państwa w Iraku i Lewancie (tamtejszej Al Kaidy), a jego los jest nieznany.

W sobotę moje myśli i modlitwy pewnie będą krążyły wokół niego, bo i tak podczas bezsennych nocy mam przed oczyma obrazy tego, co może się z nim dziać.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL