Nowy numer 33/2018 Archiwum

O pokój w Syrii...

Biskup Andrzej Czaja w odpowiedzi na apel papieża Franciszka prosi o modlitwę, post i umartwienia.

W niedzielę, 1 września, podczas  modlitwy Anioł Pański ojciec święty Franciszek – w kontekście eskalacji konfliktu w Syrii – powiedział: "Niech wołanie o pokój wzniesie się głośno, aby dotarło do serc wszystkich ludzi i aby wszyscy złożyli broń i pozwolili, by kierowało nimi pragnienie pokoju. Dlatego, bracia i siostry, postanowiłem ogłosić w całym Kościele 7. września, wigilię święta Narodzenia Maryi, Królowej Pokoju, dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na całym świecie".

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich całej diecezji do włączenia się w to wstawiennicze dzieło. Wyraźmy tę łączność podejmując post i inne umartwienia oraz zanosząc gorliwą modlitwę do Boga o dar pokoju. Duszpasterze proszeni są o przewodzenie modlitwom w tej intencji podczas Mszy św. i nabożeństw pierwszosobotnich oraz o odśpiewanie z wiernymi w dogodnej duszpastersko porze tego dnia Suplikacji o pokój przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Mieszkańców Opola i okolic oraz wszystkich chętnych bp Andrzej zaprasza do katedry opolskiej, gdzie o godz. 18.30 zostanie odprawiona Msza św. o pokój, a po niej odbędzie się czuwanie modlitewne, które zakończy się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.

« 1 »

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma