Nowy numer 25/2018 Archiwum

Pogranicze nie dzieli

Wakacyjny cykl „Wędrówek pograniczem” w Opolskim Gościu Niedzielnym zaowocował nawiązaniem współpracy.

Czytelnicy Opolskiego wydania Gościa Niedzielnego pamiętają jeszcze wakacyjny cykl „Wędrówek pograniczem”.

Zaowocował on w niecodzienny sposób. Otóż autor owych tekstów w swoich reporterskich wędrówkach nawiązał nowe kontakty, a stare zyskały nowy wymiar.  Teraz zostały sformalizowane.

W słoneczny wtorek 10 września ks. Tomasz Horak oraz Vladimír Začal podpisali porozumienie o partnerstwie pomiędzy parafią w Nowym Świętowie a Klubem Przyjaciół Zlatych Hor. Planują już też wspólne przedsięwzięcia.

- Znajomość nie jest nowa, ale dzięki jej sformalizowaniu może okazać się ciekawszą i owocną. A wszystko co pogłębia międzyludzkie więzy albo z Ewangelii wyrasta, albo ku niej prowadzi. Także w Europie jednoczącej się nie tylko wokół produkcji, pieniądza i polityki – podsumowuje ks. Tomasz Horak.


 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma